MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stol 9343370
*
nr 934 3370
Stol
TeVe-Stolen, Alf Svensson, 'Studio' Ljungs industrier, Formgiven 1953
Kondition: slitage, kompletterad
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:13:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 20:52:11
1
1.500 kr
8/1 21:32:47
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf svensson karmstol karmstolar stol stolar teve-stolen
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:29
-
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:23
-
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:32
-
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:30
*
Stol
Kondition: slitage, kompletterad
Läs mer om e-auktion
nr 934 3370
Stol
TeVe-Stolen, Alf Svensson, 'Studio' Ljungs industrier, Formgiven 1953
Kondition: slitage, kompletterad
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 20:52:11 | 1 | 1.500 kr |
8/1 21:32:47 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf svensson karmstol karmstolar stol stolar teve-stolen
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:29
-
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:23 -
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:32 -
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:30